Mateusz Szpak

Po pierwszym roku studiów na AWF gdy przyszedł czas poprawiania matury dostałem propozycję pracy w prywatnym gabinecie od mojego ówczesnego wykładowcy anatomii. I tak zaczęła się moja przygoda z fizjoterapią. Na czwartym roku studiów pracowałem już w dwóch prywatnych gabinetach oraz współpracowałem z dwoma warszawskimi drużynami futbolu amerykańskiego. Po studiach, jako że miałem za dużo czasu bo zakończyłem współpracę z jednym gabinetem, dostałem pracę jako fizjoterapeuta pierwszej drużyny piłki nożnej Polonii Warszawa. W międzyczasie, żeby nie było nudno, jeździłem też na zgrupowania z kadrą Polski Judo z którą pojechałem także na Mistrzostwa Europy do Mariboru. Sytuacja finansowa w Polonii uległa drastycznemu pogorszeniu, dzięki czemu znowu miałem wolne weekendy więc zapisałem się na studia podyplomowe z psychosomatyki i somatopsychologii na SWPS. Na tym etapie pracowałem już na ponad pełen etat w gabinecie na Bemowie. Po studiach podyplomowych zapisałem się na studia magisterskie z psychologii na SWPS, które zakończyłem w maju 2021.

Fizjoterapeuta Mateusz Szpak

 

Oprócz miliarda kursów fizjoterapeutycznych których nazw i tak nie zrozumiesz, jestem autorem publikacji z obszaru psychologii, brałem udział w konferencji neuropsychologicznej FENS, jestem członkiem koła neuropsychologii behawioralnej na SWPS oraz szkole się psychologicznie w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR).

Jakub Ciarka

Z Mateuszem mamy bardzo dużo wspólnego. Jemu udało się spaść z Polonią z drugiej ligi, natomiast ja jestem bliski tego dokonania ze Zniczem Pruszków. Poza tym jestem sportowym świrem, trenowałem taniec towarzyski i połączyłem to ze sportem który idealnie go dopełnia – trójbojem siłowym. Oprócz pracy z piłkarzami byłem fizjoterapeutą na Mistrzostwach Europy trójboju siłowego w Kownie oraz od kilku lat pracuje w przychodni rehabilitacyjnej.

Specjalizuje się w rehabilitacji stomatologicznej, masażu powięziowym, igłoterapii, rehabilitacji kręgosłupa oraz w prowadzeniu sportowców.